Nowy wygląd aplikacji Moja Gazetka, dark mode i wygodniejsza nawigacja

Nowy wygląd aplikacji Moja Gazetka, dark mode i wygodniejsza nawigacja

obrazek autora
3.11.2021

Sposób, w jaki ludzie korzystają z internetu i smartfonów, cały czas ewoluuje, kreując nowe trendy w projektowaniu aplikacji. Dlatego aplikacja, która ma służyć użytkownikom, musi być stale aktualizowana, z uwzględnieniem tych zmieniających się potrzeb.

Właśnie z tego powodu Moja Gazetka przeszła pod koniec września 2021 ważną aktualizację, która poskutkowała m.in. zmianą wyglądu i sposobu nawigacji oraz wprowadzeniem trybu ciemnego. Poniżej opisujemy szczegóły nowej wersji 5.0.0.

Nowoczesny wygląd

Wygląd aplikacji został unowocześniony zgodnie z obecnie obowiązującymi trendami.

Postawiliśmy na minimalizm i bardziej stonowane kolory. Zamiast dominującej do tej pory zieleni mamy biel z zielonymi akcentami. Sam układ aplikacji również został zmieniony tak, aby zwiększyć jej przejrzystość. Dzięki temu zyskała ona nowy, lekki wygląd.

Aplikacja została także wyposażona w tryb ciemny, czyli dark mode, na prośbę wielu użytkowników.

Wygodniejsza nawigacja

Zmiany pojawiły się również w obszarze nawigacji. Nieustannie pracujemy nad tym, aby Moja Gazetka była dla użytkowników maksymalnie wygodna, dlatego zrezygnowaliśmy z wysuwanego, bocznego menu typu drawer. To funkcja, która jest aktualnie intensywnie wypierana m.in. przez bardziej intuicyjne menu dolne. Takie właśnie zastosowaliśmy w najnowszej wersji aplikacji. Dzięki ikonom, które widoczne są od razu po uruchomieniu aplikacji, użytkownik może szybciej i wygodniej korzystać na najważniejszych funkcji, jakimi są:

Pozostałe funkcje — jak wynika z naszych statystyk, rzadziej używane — umieściliśmy w nowym menu, wysuwanym z dołu.

Ale nowe menu to nie wszystko. W wersji 5.0.0. zakładka „Gazetki” została podzielona na 2 pod-zakładki — „Wszystkie” i „Ulubione”, dostępne teraz na górze ekranu.

Ułatwiliśmy też dostęp do list zakupów. Dzięki osobnemu przyciskowi jest teraz stale pod ręką.

Zmiany w wyglądzie były też połączone z kompleksowymi zmianami deweloperskimi. Podczas projektowania odświeżyliśmy zastosowane technologie i techniki. I choć nie widać tego na pierwszy rzut oka, pozwoli nam to łatwiej rozwijać aplikację w przyszłości i zmniejszyć liczbę błędów.

Reakcje użytkowników

Dużym zmianom w wyglądzie znanych i lubianych aplikacji, programów i portali zawsze towarzyszą emocje użytkowników. Nie inaczej było w przypadku zmian, które zaszły w Mojej Gazetce.

Po aktualizacji użytkownicy najczęściej zwracali uwagę na fakt, że ekran startowy to widok wszystkich gazetek zamiast gazetek ulubionych, a jednocześnie wycofaliśmy możliwość ustawiania preferowanego ekranu startowego.

Wsłuchaliśmy się w te głosy i zdecydowaliśmy o przywróceniu wspomnianej funkcji. Użytkownicy mogą teraz wybrać, czy po uruchomieniu aplikacji chcą widzieć wszystkie, czy tylko ulubione gazetki.

Zawsze z pokorą podchodzimy do opinii użytkowników Mojej Gazetki i nie był to ani pierwszy, ani ostatni raz, gdy ich zdanie ma bezpośrednie odzwierciedlenie w aplikacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszej społeczności za merytoryczne uwagi, bo są jednym z istotnych drogowskazów, pokazujących nam kierunek dalszego rozwoju Mojej Gazetki.

 

Co planujemy na przyszłość? Oczywiście dalsze prace nad usprawnianiem naszej aplikacji, wprowadzanie nowych funkcji i ulepszanie tych już istniejących. O tym kiedy i w jakiej formie, niezmiennie zadecydują aktualne trendy i potrzeby użytkowników Mojej Gazetki.