Nowość — przepisy kulinarne w Mojej Gazetce

Nowość — przepisy kulinarne w Mojej Gazetce

obrazek autora
26.07.2022

Zawsze podkreślamy, że zależny nam na tym, aby Moja Gazetka jak najlepiej spełniała potrzeby użytkowników. Dlatego poza rozwijaniem jej podstawowej funkcji — przeglądania gazetek promocyjnych — regularnie poszerzamy jej zastosowanie. Niedawno obok listy zakupów, kalendarza dni handlowych i kart lojalnościowych nadszedł czas na następną nowość: przepisy kulinarne.

Przepisy kulinarne w naszej aplikacji to więcej niż może się wydawać na podstawie pierwszego skojarzenia. Przepisy są zintegrowane z wybranymi funkcjami Mojej Gazetki, co maksymalnie usprawnia znalezienie i przygotowanie wybranej potrawy. Wszystko opisaliśmy dokładnie w tym artykule.

Przepisy kulinarne w Mojej Gazetce

Przepisy są publikowane w dedykowanej, osobnej zakładce „Przepisy”. Nie jest to przekierowanie do strony internetowej — przepisy można przeglądać i otwierać bezpośrednio w aplikacji.

Po kolejnym etapie prac pojawią się one także na naszej stronie internetowej, ale będzie to odrębna funkcja, niepołączona z aplikacją mobilną.

Jakie przepisy można tam znaleźć?

Po pierwsze, udało nam się już rozpocząć w tym zakresie współpracę z sieciami handlowymi. Będą one prezentowały w aplikacji swoje propozycje przepisów.

Po drugie, w niedalekiej przyszłości będziemy starać się o to, aby osoby związane ze światem kulinariów zamieszczały w Mojej Gazetce swoje autorskie przepisy.

Po trzecie, planujemy umieszczanie w Mojej Gazetce przepisów stworzonych z wykorzystaniem produktów z dostępnych w danej chwili gazetek promocyjnych.

Zaawansowane, ale łatwe wyszukiwanie przepisów

Tworząc zakładkę z przepisami, w dużej mierze skupiliśmy się na łatwości wyszukiwania przepisów. Zaawansowane możliwości wyszukiwania są bardzo intuicyjne mimo swojej złożoności. Użytkownik może odnaleźć pożądany przepis zarówno po nazwie potrawy, jak i  też po nazwisku autora przepisu, sieci handlowej i po wybranym składniku.

Aby dodatkowo usprawnić odszukiwanie przepisów, zostały one również opatrzone tagami, które grupują je według rodzaju posiłku — np. wegetariańskie, na słono, obiad.

Ułatwienie oceny poziomu trudności przepisu

Znalezienie przepisu to jednak dopiero początek. Zanim przystąpimy do zakupów czy gotowania, należy się jeszcze zorientować, czy mamy czas i wystarczające umiejętności, aby przygotować wybrane danie. W tym też pomoże nowa funkcja wprowadzona do aplikacji. Każdy przepis w przejrzysty sposób informuje o:

Informacje te są widoczne już w wynikach wyszukiwania, bez potrzeby otwierania przepisu.

Integracja przepisów z listami zakupów

Jedną z najważniejszych funkcji przepisów jest ich integracja z listami zakupów, dostępnymi w Mojej Gazetce.

Każdy przepis zawiera listę potrzebnych produktów, którą jednym dotknięciem można dodać do swoich list w aplikacji. Bez konieczności przepisywania, z podanymi ilościami składników.

Dzięki temu użytkownik minimalizuje ryzyko, że zapomni dopisać do listy niezbędnych produktów.

Integracja przepisów z gazetkami promocyjnymi

Chcemy, aby w przyszłości przepisy były zintegrowane także z gazetkami dostępnymi w aplikacji.

Zależy nam na tym, aby składniki potrzebne do wybranej potrawy można było znaleźć w dostępnych w danym momencie gazetkach promocyjnych.

Ponadto, czasami w gazetkach promocyjnych dostępne są przepisy sieci handlowych — chcemy dać użytkownikom możliwość przechodzenia z gazetki do takiego przepisu.

To nasze plany najbliższych prac nad zakładką „Przepisy”. Jak zawsze będziemy też uważnie analizować użytkowników, których zdanie zawsze jest dla nas jednym z najlepszych drogowskazów do dalszego rozwoju Mojej Gazetki.

 

„Przepisy” są już dostępne w Mojej Gazetce. Aby z nich korzystać, należy pobrać aktualizację. Chętnie poznamy Wasze zdanie na ich temat! Uwagi i sugestie prosimy kierować na adres [email protected].