Moja Gazetka dostępna w Huawei AppGallery

Moja Gazetka dostępna w Huawei AppGallery

obrazek autora
25.01.2021

Huawei to jeden z kluczowych producentów elektroniki użytkowej na świecie, który oferuje własny, niezależny od innych producentów ekosystem dla swoich smartfonów i tabletów — Huawei Mobile Services. Jest to już trzecia co do wielkości siła na świecie i z miesiąca na miesiąc ekosystem Huawei oferuje nowe, ciekawe rozwiązania zarówno dla konsumentów, jak i twórców aplikacji.

Skorzystaliśmy z nich i my — Moja Gazetka jest już dostępna do pobrania w Huawei AppGallery, oficjalnym sklepie z aplikacjami, dostępnym na telefonach marki. Wiemy, że niemal 18% użytkowników naszej aplikacji to właśnie posiadacze smartfonów Huawei, dlatego cieszymy się, że mogą pobrać  Moją Gazetkę również z AppGallery.

Huawei AppGallery — trzeci największy sklep z aplikacjami na świecie

Sklep AppGallery to kluczowy element budowanego przez markę ekosystemu HMS, dostępnego w smartfonach i tabletach Huawei nowej generacji. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 500 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie, w Polsce — już półtora miliona i z każdym miesiącem te liczby dynamicznie rosną. Obecnie w AppGallery znajduje się ponad 4 900 aplikacji w języku polskim, z czego ponad 70% to najważniejsze polskie aplikacje, które można już pobrać na smartfony Huawei nowej generacji.

Moja Gazetka już dostępna w Huawei AppGallery

W ofercie sklepu Huawei AppGallery jest już dostępna Moja Gazetka, dzięki czemu użytkownicy smartfonów Huawei mogą korzystać ze wszystkich funkcjonalności aplikacji. Aby się tam jednak znaleźć, nasza aplikacja musiała zostać odpowiednio dostosowana przez programistów, we współpracy z zespołem Huawei.

„Cieszymy się, że Moja Gazetka dołączyła do AppGallery, jest to aplikacja bardzo popularna wśród naszych użytkowników. Dzięki pełnej integracji z HMS jest w pełni funkcjonalna na najnowszych smartfonach Huawei.

Warto podkreślić, że Moja Gazetka jest pierwszą w Polsce aplikacją zintegrowaną z Huawei Wallet, dzięki któremu użytkownicy mogą w łatwy sposób zapisywać swoje karty, między innymi karty lojalnościowe” — mówi Rafał Rojek, Business Development Manager w Huawei.

Integracja z usługą Huawei Wallet ułatwia korzystanie z kart lojalnościowych – ich przechowywanie jest jedną z funkcji Mojej Gazetki. Użytkownik aplikacji może bezpośrednio z jej poziomu przejść do Huawei Wallet i tam zapisać swoje karty. Zsynchronizują się one z kontem danego użytkownika, dzięki czemu będzie miał do nich dostęp na innych urządzeniach Huawei, z których korzysta.

Co więcej, Huawei Wallet zapewnia także dodatkowe możliwości — jak np. płatności telefonem w sklepie po podpięciu karty płatniczej.

 

Jakie możliwości daje aplikacja Moja Gazetka?

Tak samo, jak wersje stworzone dla Google Play i App Store, Moja Gazetka pobrana z Huawei AppGallery oferuje szereg przydatnych funkcji. Są wśród nich m.in.:

Więcej na ten temat można przeczytać na naszej stronie.

Jakie są nasze dalsze plany związane z Huawei AppGallery?

Moją Gazetką z Huawei AppGallery pobrano już 20 tys. razy w ciągu zaledwie 4 miesięcy. To bardzo satysfakcjonujący wynik, dlatego zdecydowaliśmy się iść o kilka kroków dalej i dostosować do urządzeń Huawei nasze pozostałe aplikacje. Oferujemy bowiem aplikacje zakupowe podobne do Mojej Gazetki także w innych krajach — w Czechach, Kazachstanie, Rumunii, Ukrainie, Słowacji, Litwie i Białorusi.

Jako jedna z pierwszych dostosowana została aplikacja na rynek litewski — Mano akcijos.