Nowość w Mojej Gazetce — lokalizacje sklepów na mapie

Nowość w Mojej Gazetce — lokalizacje sklepów na mapie

obrazek autora
28.12.2022

W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez użytkowników naszej aplikacji podjęliśmy się wprowadzenia kolejnej, nowej funkcji. Owocem tych starań jest możliwość sprawdzania lokalizacji sklepów na mapie i inne, powiązane z nią udogodnienia. Przeczytaj więcej poniżej!

Nowość w Mojej Gazetce — lokalizacje sklepów

Lokalizacje sklepów to kolejna nowa funkcja, którą udostępniliśmy użytkownikom naszych usług. Na stronie www.mojagazetka.com/lokalizacje-sklepow prezentujemy dane na temat poszczególnych placówek wybranych sieci handlowych.

W tej chwili dzięki naszej bazie można wyszukiwać lokalizacje placówek należących do ponad 100 sieci handlowych. W sumie to aż ok. 40 tys. sklepów na terenie całej Polski. Ciekawostką jest, że sama sieć Żabka stanowi ok. 22% tej liczby — w dniu pisania tego artykułu ma ok. 8700 lokalizacji.

Każda pojedyncza lokalizacja opatrzona jest dokładnym adresem oraz godzinami otwarcia w poszczególne dni.

Jak działa lokalizacja sklepów w Mojej Gazetce?

Aby sprawdzić informacje o wybranym sklepie, należy wejść na stronę www.mojagazetka.com/lokalizacje-sklepow i wpisać w wyszukiwarce nazwę miejscowości, w której znajduje się placówka.

Po wybraniu miejscowości na mapie pojawią się wszystkie sklepy z naszej bazy, które mają w niej swoje lokale. Uwaga! Jeśli w danej miejscowości nie ma żadnych sklepów z naszej bazy, nie pojawi się ona w oknie wyszukiwania.

Wystarczy przesuwać mapę, by znaleźć wybraną okolicę i znajdujące się w niej sklepy. Lokalizacje sklepów podane są zarówno w formie adresów, jak i znaczników naniesionych na mapę. Dzięki temu użytkownicy mogą znaleźć wybrane sklepy w sposób, jaki jest dla nich najwygodniejszy. Aby zobaczyć szczegóły, należy kliknąć znacznik z logiem sieci.

Nowa funkcja umożliwia także sprawdzenie lokalizacji wszystkich sklepów jednej sieci jednocześnie. Aby to zrobić, trzeba kliknąć kafelek z logo wybranej sieci, znajdujący się pod mapą, a użytkownik zostanie przeniesiony do widoku z informacjami o wszystkich jej placówkach w wybranej miejscowości.

Znajdzie tam listę sklepów w formie kafelków z adresami i godzinami otwarcia, mapę wszystkich sklepów wybranej sieci oraz listę aktualnych gazetek promocyjnych.

Co więcej, możliwe jest też wyświetlenie na mapie lokalizacji wszystkich sklepów danej sieci w całej Polsce. Aby uzyskać taki widok, należy wybrać zakładkę „Sklepy”, a następnie daną sieć.

Jak to działa?

Dane o adresach i godzinach otwarcia pochodzą bezpośrednio ze stron sieci handlowych. Daje nam to gwarancję dysponowania najbardziej wiarygodnymi informacjami, w przeciwieństwie np. do wizytówek Google, gdzie często nie są one aktualne.

Dane pobierane są ze stron sieci handlowych za pomocą crawlera, który przeszukuje ją w poszukiwaniu niezbędnych informacji. Dzięki temu nie musimy wprowadzać zmian ręcznie w sytuacjach, gdy sklepy zmienią godziny otwarcia, sklep zostanie zamknięty lub pojawi się nowa placówka. Wszystko aktualizowane jest automatycznie.

Lokalizacje to jedna z najbardziej pracochłonnych funkcji w historii aplikacji Moja Gazetka. Stworzenie działającej bazy danych było skomplikowanym procesem i wymagało osobnych prac nad każdą z ponad 100 sieci handlowych.

Wkrótce również w aplikacji!

W tym momencie funkcja dostępna jest jedynie na naszej stronie internetowej, jednak już niedługo pojawi się także w aplikacji mobilnej. Wdrożenie planujemy na pierwszy kwartał 2023 roku.

Już teraz możemy jednak zdradzić, że funkcja lokalizacji w aplikacji będzie oferować użytkownikom dużo więcej możliwości niż wersja webowa. Mapa zostanie wzbogacona m.in. o możliwość nawigowania do wybranego sklepu oraz sortowanie gazetek na podstawie odległości od lokalizacji użytkownika.

 

Chętnie poznamy Wasze zdanie na temat funkcji lokalizacji sklepów. Uwagi i sugestie prosimy kierować na adres [email protected].