Nowość w Mojej Gazetce — artykuły o zakupach dostępne w aplikacji

Nowość w Mojej Gazetce — artykuły o zakupach dostępne w aplikacji

obrazek autora
20.12.2021

Zespół Mojej Gazetki pracuje niestrudzenie, aby była ona wygodnym źródłem informacji i narzędziem do planowania ekonomicznych zakupów, a także skutecznym narzędziem biznesowym dla sieci handlowych.

Tym razem efektem naszej pracy jest funkcja, która wykracza poza dotychczasową funkcjonalność aplikacji i otwiera nowe możliwości przed jej użytkownikami — sekcja „Do poczytania przy kawie”.

Nowość w Mojej Gazetce — sekcja „Do poczytania przy kawie”

W sekcji „Do poczytania przy kawie” znajdą się treści z bloga Mojej Gazetki. Publikujemy tam m.in. artykuły na temat oszczędnych zakupów, nowości w sieciach handlowych, jakości produktów czy raporty o preferencjach zakupowych Polaków lub trendach na rynku FMCG.

Nowa sekcja może być przeglądana jako przerywnik między przeglądaniem gazetek — jako chwila przerwy i odpoczynku w trakcie planowania zakupów.

Mamy też nadzieję, że aplikacja dzięki dodatkowym treściom stanie się bardziej angażująca i ciekawsza dla użytkowników.

Liczymy także, że dodatkowo przyśpieszy to, co obserwujemy już od jakiegoś czasu, czyli stopniowe odchodzenie od gazetek papierowych na rzecz aplikacji gazetowych.

Jak działa nowa funkcja?

Sekcja „Do poczytania przy kawie” pojawia się w zakładce „Wszystkie gazetki”, pomiędzy gazetkami.

W trakcie jednej sesji użytkownika w sekcji „Do poczytania przy kawie” dostępne są 4 artykuły do wyboru, przewijane w poziomie.

Po kliknięciu w wybrany artykuł wysunie się on od dołu, gdzie można go w wygodny sposób przeczytać, a następnie zamknąć i wrócić do przeglądania gazetek.

Co daje użytkownikom aplikacji sekcja „Do poczytania przy kawie”?

Mamy nadzieję, że łatwy dostęp do wartościowych treści zwiększy świadomość użytkowników na temat rozsądnego, oszczędnego planowania zakupów. Liczymy, że porady z naszego bloga spotkają się z zainteresowaniem szczególnie teraz — w okresie szybkiego wzrostu cen.

Nowe korzyści dla partnerów biznesowych

Z punktu widzenia biznesowego, sekcja „Do poczytania przy kawie” ma na celu m.in. wydłużenie czasu, jaki użytkownicy spędzają w aplikacji, a tym samym zwiększyć czas obcowania z ofertami partnerów biznesowych.

„Do poczytania przy kawie” to również nowy format reklamowy. Obecnie w tej sekcji publikujemy artykuły z bloga Mojej Gazetki, jednak jesteśmy otwarci również na publikację materiałów dostarczanych przez partnerów biznesowych.

 

Liczymy, że nowa funkcja — zarówno jej cel, jak i forma — spodobają się użytkownikom i uznają oni publikowane tam treści za wartościowe.