Nowy design zagranicznych stron z Grupy Moja Gazetka

Nowy design zagranicznych stron z Grupy Moja Gazetka

obrazek autora
6/6/2023

Po pomyślnym wdrożeniu nowego designu strony mojagazetka.com przyszedł czas na redesign pozostałych serwisów należących do Grupy Moja Gazetka. Nowego wyglądu doczekały się więc strony naszych aplikacji w Czechach, Słowacji, Ukrainie, Litwie oraz Rumunii, a także serwis mPromocje.

Co się zmieniło i dlaczego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tych zmian? Przeczytajcie.

Strony serwisów z Grupy Moja Gazetka

Moja Gazetka to aplikacja stworzona na rynek polski, jednak jako Grupa Moja Gazetka jesteśmy właścicielami analogicznych aplikacji funkcjonujących w innych krajach:

Ponadto wszystkie opisane niżej zmiany wprowadziliśmy także do polskiego serwisu mPromocje: https://mpromocje.pl/.

Serwisy te zawsze miały funkcję głównie informacyjną – służyły m.in. do pobierania aplikacji i sprawdzania informacji na jej temat.

Jednak w związku ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników postanowiliśmy wprowadzić zmiany, które rozszerzą funkcjonalność wspomnianych stron. W każdym z wymienionych serwisów pojawiła się więc możliwość przeglądania gazetek promocyjnych.

W związku z naszymi celami biznesowymi planujemy sukcesywnie zwiększać ruch na stronach internetowych naszych aplikacji, a także zwiększać liczbę ich użytkowników. Chcemy, aby każda ze stron znalazła się wśród najpopularniejszych serwisów gazetkowych w wymienionych wyżej krajach.

Zmiany wprowadzane krok po kroku

W trakcie korzystania z naszych zagranicznych serwisów ich użytkownicy mogą jeszcze natrafić na elementy starych szablonów stron.

Chcemy wyjaśnić, że nie jest to błąd, tylko element strategii. Celowo udostępniliśmy użytkownikom nowe funkcje najszybciej, jak było to możliwe, a usuwaniem starych elementów zajęliśmy się w drugiej kolejności. Już niedługo całe serwisy będą dostępne w swoich docelowych wersjach.

Co zmieniło się w serwisach z Grupy Moja Gazetka?

Każda ze stron została stworzona na nowo z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych i dobrych praktyk z zakresu użytecznego projektowania.

Przede wszystkim dodaliśmy liczne funkcje, które spełniają potrzeby użytkowników przeglądających gazetki w wersji webowej:

Postaraliśmy się także o to, aby strony internetowe były prawnie obsługiwane przez najpopularniejsze w danym kraju przeglądarki i systemy operacyjne.

Nowość: logowanie do konta użytkownika

Szczególnie istotną funkcją, która była już obecna w polskiej Mojej Gazetce, a którą wdrożyliśmy także do serwisów i aplikacji w innych krajach, jest możliwość zalogowania się do konta użytkownika.

Użytkownicy mogą logować się na stronach internetowych oraz w aplikacjach na urządzeniach mobilnych. Logowanie daje możliwość zapisania ustawień na koncie i korzystanie z nich po zalogowaniu na dowolnym urządzeniu.

Po zalogowaniu się na konto w aplikacji lub serwisie internetowym synchronizują się: