ATL — add to list, czyli nowy format reklamowy w Mojej Gazetce

ATL — add to list, czyli nowy format reklamowy w Mojej Gazetce

obrazek autora
1/31/2023

ATL, czyli add to list, to funkcja stworzona głównie z myślą o partnerach biznesowych innych niż sieci handlowe. Pozwala efektywnie promować swoją ofertę producentom i resellerom, a użytkownikom umożliwia realnie skorzystać z reklamowanej oferty. Jak działa add to list? Wyjaśniamy poniżej!

Jak działa przycisk add to list?

Przycisk add to list umożliwia użytkownikowi dodanie do swojej listy zakupów produktu z bannera lub insertu reklamowego.

Gdy reklamodawca wykupi kampanię ATL, produkt promowany za pomocą wymienionych formatów reklamowych zaopatrzony jest w przycisk „+ DODAJ” lub „Dodaj do listy zakupów”. Dotknięcie przycisku powoduje, że produkt zostaje dodany do głównej listy zakupów użytkownika.

Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może szybko dodać produkt do swojej listy zakupowej, bez konieczności przechodzenia do osobnej zakładki z listami. Dodanie produktu to tylko jedno dotknięcie — najkrótsza możliwa droga.

Do obsługi formatu ATL używamy funkcji, którą użytkownicy Mojej Gazetki dobrze znają, czyli listy zakupowej. Użytkownicy działają więc intuicyjnie.

 

Jakie możliwości daje przycisk ATL?

Format add to list w naturalny sposób integruje się z działaniem aplikacji. Docieramy do użytkownika w idealnym momencie — wtedy, gdy przegląda gazetkę i planuje swoje zakupy.

Produkty z formatów reklamowych są niejako uzupełnieniem oferty z gazetek, prezentowane są w nienachalny sposób. Wraz z dodawaniem do listy zakupów produktów z gazetek, użytkownik może łatwo dodać do niej także produkt z bannera czy insertu.

Kampania realizowana za pomocą nowego formaty ma realny wpływ na sprzedaż reklamowanego produktu. Daje też możliwość bardziej wiarygodnego pomiaru rzeczywistego zainteresowania produktem oraz raportowanie estymacji ROI kampanii.

Jak zamówić kampanię add to list w Mojej Gazetce?

Add to list oferuje w naszym imieniu Listonic. Szczegółowe informacje na temat kampanii z wykorzystaniem funkcji ATL można uzyskać pod adresem [email protected].

W przypadku podstawowego formatu reklamowego w Mojej Gazetce — kampanii gazetkowych — działamy samodzielnie. Zapraszamy do kontaktu na [email protected].