Nowe funkcje w Mojej Gazetce: jeszcze większa wygoda użytkowników

Nowe funkcje w Mojej Gazetce: jeszcze większa wygoda użytkowników

obrazek autora
11/3/2020

Tworzenie aplikacji wiąże się z jej ciągłą optymalizacją i poprawianiem user experience. Zgodnie z tym założeniem tworzymy aplikację Moja Gazetka, która właśnie przeszła kolejną serię zmian. Aktualizacja z dnia 8 października 2020 zaowocowała nową wersją aplikacji – 4.6.0., w której skupiliśmy się na zwiększeniu przejrzystości i usprawnieniu nawigacji. Jeśli interesują Was szczegóły, zdradzamy je poniżej.

Większa przejrzystość i lepsza nawigacja

Zmiana, która jako pierwsza rzuca się w oczy, to odświeżony wygląd. Delikatna zmiana strony wizualnej ma sprzyjać lepszej orientacji w zawartości aplikacji. Podobny cel przyświecał nam podczas usuwania zbędnych elementów. Jednym z nich jest numeracja stron, z której zrezygnowaliśmy na rzecz podkreślenia czasu obowiązywania gazetek. Nieustannie pracujemy nad tym, aby Moja Gazetka była maksymalnie przejrzysta i jak najwygodniejsza.

Funkcjonalność jest nierozłącznie związana z nawigacją, dlatego druga zmiana dotyczyła właśnie wygody poruszania się po aplikacji. Aby użytkownicy mogli jeszcze lepiej dostosować ją do indywidualnych potrzeb. Po aktualizacji użytkownicy mogą wybierać sposób wyświetlania miniatur gazetek. Mogą być widoczne nie tylko w dotychczasowej formie listy, lecz także w postaci kafelek. Ustawienia te są dostępne po przejściu w Menu > Personalizacja > Sposób wyświetlania gazetek.

Rekomendacje dla użytkowników

Kolejna, duża nowość to rekomendacje dla użytkowników. Po zakończeniu przeglądania gazetki użytkownikowi wyświetlana jest pojedyncza tablica z polecanymi gazetkami i sklepami. Rekomendacje wybierane są na podstawie zachowania użytkownika w aplikacji — polecane sklepy i materiały reklamowe są podobne do tych, które dana osoba ogląda najczęściej.

Funkcja grupowania gazetek

Ostatnią nową funkcją, którą wprowadziliśmy w ramach ostatniej aktualizacji, jest grupowanie gazetek. Funkcja ta ułatwia rozeznanie się w gazetkach sieci, które publikują osobne ulotki dla wielu miast. Dzięki temu, że w ogólnym widoku widoczna jest tylko jedna okładka, interfejs aplikacji zyskał na przejrzystości. Dopiero po kliknięciu w ową miniaturkę użytkownik przechodzi do wyboru gazetki obowiązującej w jego mieście.

Pracując nad Moją Gazetką, nasz zespół zawsze mocno kieruje się sugestiami, które regularnie otrzymuje od użytkowników. Społeczność zgromadzona wokół naszej aplikacji charakteryzuje się dużym zaangażowaniem w jej rozwój, stale dostarczając nam nowych pomysłów na jej usprawnienie. Dla nas to bezcenny feedback, który staramy się przekuć w jak najwyższą funkcjonalność naszego produktu.