„Moja Gazetka” zaadoptowała Nosacza Sundajskiego

„Moja Gazetka” zaadoptowała Nosacza Sundajskiego

obrazek autora
1/28/2019

Małpka „Janusz” czyli Nosacz Sundajski, internetowy mem, stereotypowy symbol Polaka jest zagrożona wyginięciem. Team aplikacji „Moja Gazetka” postanowił zaadoptować jedno ze zwierząt i pomóc mu w przetrwaniu.

Nosacz Sundajski stał się bohaterem internetowych memów szydzących z narodowych przywar mieszkańców kraju nad Wisłą. Niestety, wciąż niewielu Polaków nie wie, że Nosacz zagrożony jest wyginięciem, a jego populacja zmniejsza się w dramatycznym tempie. Znany z charakterystycznego nosa gatunek zwierząt zamieszkuje lasy deszczowe Borneo. Poprzez intensywne działania człowieka prowadzące do przejmowania lasów deszczowych pod uprawy palm, życie Nosaczy jest zagrożone.

Team aplikacji „Moja Gazetka” postanowił wesprzeć WWF Polska w walce o utrzymanie populacji nosaczy sundajskich. Twórcy aplikacji mają nadzieję, że adopcja przedstawiciela tego gatunku pozytywnie wpłynie na jego egzystencję w naturalnym środowisku.

Aby zwrócić szerszą uwagę Polaków na ten problem, „Moja Gazetka” zorganizowała skierowany do szerokiej publiczności konkurs, w którym głównymi nagrodami były maskotki nosaczy. Uczestnicy mieli za zadanie podzielić się swoimi działaniami na rzecz ochrony środowiska oraz zapoznać się z informacjami o nosaczach sundajskich.

Więcej informacji o aplikacji znajduje się na stronie internetowej www.mojagazetka.com